umów wizytę
×

WSKAZANIA PODCZAS WYBIELANIA ZĘBÓW METODĄ NAKŁADKOWĄ

SPOSÓB I KOLEJNOŚĆ DZIAŁANIA:

Przed przystąpieniem do wybielania należy dokładnie umyć zęby.Następnie należy odkręcić nasadkę ochronną strzykawki i założyć w jej miejsce końcówkę miksującą. Na każdą nakładkę należy nałożyć jedną porcję preparatu. Następnie należy założyć nakładki z żelem na zęby i upewnić się czy są one prawidłowo osadzone. Ewentualny nadmiar żelu można usunąć chusteczką higieniczną, suchą szczoteczką, patyczkiem do uszu.

Po zakończeniu każdego zabiegu zęby należy dokładnie umyć, a szynę przepłukać bieżącą, letnią (nie gorącą) wodą i włożyć do pudełeczka. W przypadku wystąpienia problemów z nadwrażliwością zalecane użycie dowolne pasty znoszącej nadwrażliwość zębów.

W CZASIE WYBIELANIA NIE WOLNO

Używać innych środków do wybielania zębów. Spożywać owoców cytrusowych, soków owocowych i leków przeciwko nadkwasocie żołądka (substancje te zmieniają zawartość kwasu w ślinie i mogą doprowadzić do zaburzenia lub wydłużenia procesu wybielania), palić tytoniu, pić kawy, coca coli, czerwonego wina i innych silnie barwiących napojów czy pokarmów (spożywanie ich może opóźnić proces wybielania i osłabić jego efekt)

Pić napojów i spożywać pokarmów z założonymi na zęby szynami.

Preparat nie powinien być stosowany przez kobiety ciężarne i karmiące, gdyż nie prowadzono badań co do ewentualnych działań ubocznych nadtlenku karbamidu na tej grupie pacjentów.

WSKAZÓWKI

Należy dokładnie przestrzegać zaleceń w stosowaniu preparatu. W przypadku pojawienia się dużej nadwrażliwości stosowanie preparatu należy przerwać i zgłosić się do swojego stomatologa.

Preparat należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (np. lodówka).

Podczas wybielania należy zwrócić szczególną uwagę na staranną pielęgnację jamy ustnej.

Jeżeli szyny uwierają dziąsła poproście swojego stomatologa o korektę.

Po zakończeniu zabiegu zęby będą zauważalnie bielsze, ostateczna biel ustali się w ciągu dwóch tygodni od zakończenia zabiegu. 

Jeśli po jakimś czasie zęby lekko ściemnieją to zabieg można ponownie powtórzyć po 6-12 miesiącach. Dla osiągnięcia optymalnego rezultatu zabieg wybielania nie powinien być w miarę możliwości przerywany. Jeżeli zdarzy się przerwa na jedna lub dwie noce, to czas stosowania należy odpowiednio wydłużyć.

Kontakt

22 545 62 43
kontakt@odonto-klinika.pl

ODONTO klinika stomatologiczna
ul. Hanki Czaki lokal 9
01-588 Warszawa
wejście od ulicy Popiełuszki

Godziny otwarcia

Pn-Pt: 10:00-20:00

Copyright 2021 | Built with Designum Business Marketing